PVC tel örgü firmaları tel örgü üretiminin makineleşme sayesinde bu işin özel olarak yapımına uygun olan üretimi gerçekleştirebilmektedirler. Özellikle profesyonel şekilde üretimi atmaya başladı ülkemizde talep ile doğru orantılı şekilde PVC tel örgü firmalarında farklı tasarıma göre fiyatlar değişir. Bunun aslında tel örgü ürünleri üreten pek çok firma kalitesinin farklı olmasıyla da değerlendirebilirsiniz. Özellikle PVC’nin dayanıklı olması geri dönüştürülebilir olması, temizlenebilir olması ve daha pek çok özelliği nedeni ile daha avantajlı bir hale geldiği görülmektedir. Bu da bu ürünler olan talebi arttırmış bulunmaktadır. Özellikle bu talep doğrultusunda yerli ve yabancı pek çok PVC Tel Örgü firmaları ülkemiz sektöründe faaliyet göstermeye devam etmektedir.

PVC Tel Örgü Firmaları

PVC Tel Örgülerin Tercih Edilmesindeki Nedenler

PVC tel örgülerinin tercih edilmesindeki nedenleri aşağıdaki şekilde sıralamamız mümkündür.

  • PVC tel örgüler diğer birçok PVC üründe olduğu gibi dayanıklıdır. Esneklik PVC tel örgüleri ilk olarak kullanmayı oldukça avantajlı hale getirmiştir. Esneklik bu ürünlerin estetik açıdan diğer pek çok ürüne nazaran daha olumlu yanlarından bulunmasını sağlamıştır.
  • Özellikle büyük alanlarda çit olarak kullanıldığında manzaranın engellenmesi gibi bir şey söz konusu olmamaktadır. Bu da bu çitlerin daha fazla tercih edilmesine neden olan hususlardan bir tanesidir. Hatta PVC tel örgüleri duvar yerine işlevsel şekilde kullanılır.
  • İşlevsel olarak hava durumuna bağlı kalmaksızın PVC tel örgülerden yararlanmak mümkün olmaktadır. Paslanmak gibi sorunlar söz konusu olmamaktadır. Hızlı şekilde hava değişimlerine ve daha pek çok doğal etkene karşı dayanıklı malzemeden üretilirler. Herhangi bir şekilde çatlama kırılma gibi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Ayrıca solma gibi sonuçlar ortaya çıkmamaktadır. Bu şekilde görüntü bakımından her daim yeni bir görüntüye sahip olarak kullanılabilir.
  • PVC tel örgülerinin tercih edilmesindeki bir diğer nedeni ise bu ürünlerin çatlama yapmıyor olmasıdır. Özellikle malzeme bakımından kaliteli bir malzemeden üretilmiş olan PVC tel örgüler çatlama ve kırılma yapma da işlevsel bakımından uzun ömürlü olmasını nedenlerinden biridir. Bu da uzun vadede maliyet bakımından uygun olmasında etkili bir husustur.