pvc puntalı tel kocaeli

Ferforje Yapanlar Kocaeli

Ferforje, Fransızca kökenli bir kelimedir. Demirin çok yüksek ateşte dövülmesinin ardından çıkan şekillere ferforje adı verilmektedir. Ferforje hem iç hem de dış mekanlarda kullanılmaktadır. Geniş bir kulanı alanına sahip olan ferforje iç mekanlarda sandalyelerde, masalarda, şamdanlarda, apliklerde ve daha pek çok üründe kullanılmaktadır. Dış mekanlarda ise genellikle bahçe ürünlerinde, kapılarda, balkon ve pencere korkulukları ile merdiven korkuluklarında kullanılmaktadır. Özellikle cafe gibi mekanlarda ferforje ürünlere çok sık rastlanmaktadır.

Ferforje ürünler çok dayanıklı ve çok uzun ömürlü ürünlerdir. Bu özellikleri nedeni ile özellikle yapılarda çok sık tercih edilmektedirler. Aynı zamanda çok şık ve zarif de ürünlerdir. Ferforje ürünlerin tasarımlarında uygun malzemelerin seçimi çok önemlidir. Maliyeti düşük tutulmaya çalışılan ferforje ürünlerin ömürleri kısalacaktır. Ferforje imalatının kusursuz olması çok önemlidir çünkü demir sıcakta kolay şekil alan bir malzeme olsa a soğuduğunda ona zor vermek imkansızdır ve yapılacak hatalar maliyetlerin fazlası ile artmasına neden olacaktır. Ferforje yapanlar Kocaeli’nde çok vardır. İmalatından sonra iyi bir temizleme işlemi üretilen ferforjenin kalitesini çok daha ön plana çıkaracaktır.

Ferforje İmalatı

Demirin yüksek ateşte dövülüp şekil verilmesi ile üretilen ferforje ürünler çok zarif bir görünüme sahiptir ve hem görüntüleri hem de dayanıklı oluşları ile öncelikli tercih edilen ürünlerdir. Ferforje yapanlar Kocaeli’nde kolaylıkla bulunabilir ve uygun fiyatlara ferforje ürünler alınabilir. Çok eski tarihlerden bu yana mimarideki önemli yerini korumayı sürdüren ferforje ürünler özellikle Rönesans döneminde çok sık rastlanan ürünlerdi. Türk mimarisinde de çok büyük bir yere sahip olan ferforje ürünler dayanıklı, uzun ömürlü, bakımı çok kolay ve çok zarif ürünler oldukları için her zaman öncelikli tercihe sahip olmuşlardır. Ferforje yapanlar Kocaeli çok sayıda firma bulunmaktadır ve bu firmalardan çok beğeneceğiniz birbirinden şık ferforje ürünü en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen ferforje ürünleri çok uzun süreler boyunca keyifle kullanabilirsiniz. En şık ferforje ürünlerde iç ve dış mekanlarınızı güzelleştirebilir ve büyük farklılıkları bu ürünlerle yaratabilirsiniz.

Ferforje Yapanlar Kocaeli

Balkon korkuluklarını ferforje yapanlar Kocaeli‘nde oldukça fazladır. Ferforje, estetik görünüşüyle binaya zarafet katmaktadır. Ferforje Fransızca bir kelimedir ve Fer Forge olarak yazılmaktadır. Anlamı “dövme demir”dir. Ferforje, demirin dövülmesiyle elde edilen, estetik bir yapı malzemesidir. Teknolojinin gelişmesiyle fabrikasyon üretime geçilmiştir. Seri üretim öncesi ferforje, ustaların ellerinde, sanat eserlerine dönüşen güzellikte görseller oluşturmaktaydı. El yapımı ile makineler tarafından yapılmış olanları, günümüzde birbirinden ayırt etmek de pek mümkün olmamaktadır. Müteahhitler, mimarlar, iç mimarlar, yeni projelerde ferforjeyi neredeyse her detayda kullanmaktadırlar. Oldukça başarılı çalışmalarla yaşam alanlarındaki pek çok detayı ferforje yapanlar Kocaeli bölgesinde inşaatların daha estetik görünmesini sağlamış olmaktadırlar.

Ferforjenin Kullanıldığı Yerler

  • Dış Mekân Kapıları

Garaj kapıları, bahçe kapıları, bina giriş kapısı

  • Yaşam alanları

Kanepe, sandalye, masa, sehpa, salıncak

  • Dekorasyon Objesi

Mumluk, çerçeve, avize, çiçeklik, şaraplık, abajur

  • Korunak olarak

Merdiven tırabzanları, balkon korkulukları, panel çit, halı saha tel kaplama, bahçe korkulukları, pencere korkulukları

  • Yatak Odası

Karyola, beşik, tuvalet masası, gardırop, şifoniyer, askılık

Villa sitelerde pencere korkuluklarını ferforje yapanlar Kocaeli bölgesinden çok çeşitli ferforje pencere kokuluğu modelleri bulabilmektedirler. Kocaeli ferforje kullanımı konusunda, ileri seviyede bir bölge olmaktadır. Ferforjenin çok kullanılan bir malzeme olması, bu bölgede ferforje üretimini çeşitlendirmektedir. Kocaeli bölgesinde ferforje temini, değişik model ve tasarımlarla mümkün olmaktadır.